Բանակցություններ չեն լինի. #IRNA
Իրանական IRNA լրատվական գործակալությունը հաղորդում է, որ Իսլամաբադում Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների երկրորդ փուլի մասին տեղեկությունները կեղծ են։
Գործակալության տվյալներով՝ «ԱՄՆ-ի չափազանց և անհիմն պահանջները, դիրքորոշման հաճախակի փոփոխությունները, մշտական ​​անհամաձայնությունները և այսպես կոչված ծովային շրջափակման շարունակումը», որը իրանական կողմը համարում է համաձայնագրի խախտում, «մինչ օրս խոչընդոտել են բանակցությունների առաջընթացը»։
Գործակալությունը նշում է, որ այս պայմաններում «արդյունավետ բանակցությունների հստակ հեռանկարներ չկան»։