Գեներալ Ալի Աբդոլլահիին նշանակվել է Իրանի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ
Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին ԻՀՊԿ գեներալ Ալի Աբդոլլահիին նշանակել է Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ։
Հրամանագիրը հրապարակվել է նախկին շտաբի պետ Աբդոլրահիմ Մուսավիի մահից հետո։
Մուսավին սպանվել է 2026 թվականի փետրվարի 28-ին՝ ամերիկա-իսրայելական կոալիցիայի կողմից իրականացված ավիահարվածների ժամանակ։ Նա իր պաշտոնը զբաղեցնում էր 2025 թվականի հունիսից (իր նախորդի՝ Մոհամմադ Բաղերիի մահից հետո)։
Աբդոլլահին ԻՀՊԿ կարիերայի սպա է։ Նախկինում նա ծառայել է՝ որպես համակարգման գծով տեղակալ Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբում (մոտ 2016–2025), իսկ 2025 թվականի ամռանից ի վեր հրամանատարել է «Խաթամ ​​ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբը։