«Եթե ԲՀԿ-ն ու ԼՀԿ-ն այսպես շարունակեն, հաջորդ ԱԺ-ում չեն լինի». Ալեն Սիմոնյան
![]() 378 Ուրբաթ, 10 հուլիսի, 2020 թ., 23:15 «Որևիցե մեկը Գագիկ Ծառուկյանից կամ այլ մեկից չի վախենում»,- «Առաջին լրատվական»-ի եթերում ասել է ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի՝այսօր տարածած հայտարարությանը: Կարծիք հայտնելով ԲՀԿ-ի և ԼՀԿ-ի նախաձեռնության մասին՝ ստեղծել քննիչ հանձնաժողով, որը կքննի կորոնավիրուսի դեմ պայքարում իշխանության ծավալած գործունեությունը, Ալեն Սիմոնյանն ասել է. «Խնդիրը զուտ քաղաքական դիվիդենտներ շահելն է վիրուսի հիման վրա: Եթե էդպես էին մտածում, հավաք անելս ո՞րն էր, էն որ գոռում էին՝ «Ծառուկյան, Ծառուկյան»: դրանից հետո քանի՞ մարդ վարակվեց: Սա աբսուրդ ա, աբսուրդ»: ՀՀ ընդդիմադիր դաշտի մասին էլ ԱԺ փոխխոսնակն ասել է. «Շատ աղավաղված է ընդդիմության մասը, քանի որ այն իներցիոն բնույթ կրեց...: Ես վստահ եմ, որ հետագայում շատ հնարավոր է, որ մենք այդ երկու դերակատարներին՝ ԼՀԿ-ին ու ԲՀԿ-ին, չունենանք Ազգային ժողովում, եթե իրենք այսպես շարունակեն»: Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում: |