«Օրենքով գողերը»՝ դատարաններում հարց լուծող. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ նախօրեին Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողների կողմից ձերբակալված քրեական հեղինակությունները՝ «օրենքով գողերը», զբաղված են դատարանների հետ իրենց հարցերի կարգավորմամբ։ Մասնավորապես, տարբեր կապերով փորձում են հասնել նրան, որ դատարանները կալանք չնշանակեն։
Հիշեցնենք, որ միայն վերջին մի քանի օրում ձերբակալվեց երկու «օրենքով գող»՝ Զապը և Օշականցի Գևորիկը։ Վերջինի հետ ևս երեք քրեական հեղինակություն և զոն նայող։
Վերջիններից ոչ մեկը կալանավորված չէ։ Պարզապես զավեշտալի է, որ քրեական ենթամշակույթի դեմ պայքարող երկրում «օրենքով գողերը» դատարաններում հարց են լուծում և վստահ են, որ նոր Հայաստանի դատարանները իրենց չեն կալանավորի»։