Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է արձակուրդ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020-ի օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը ներառյալ կլինի արձակուրդում, այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքից. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 12-րդ մասով և 18-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրել 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի մասը՝ 2020 օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը ներառյալ:
2. Նիկոլ Փաշինյանի՝ արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը»: