«Մեր գյուղերը շրջափակման մեջ չեն հայտնվել և չեն հայտնվելու, բայց կան ռիսկեր». ՀՀ վարչապետ
![]() 357 Չորեքշաբթի, 15 սեպտեմբերի, 2021 թ., 20:30 Մեր հայեցակարգային պրոբլեմը ո՞րն է։ Որ մենք այս ամբիոնից, օրինակ, ասում ենք՝ Սանասար, իսկ բանակցությունների ընթացքում բանակցում ենք «Բաղդասարի» շուրջ։ Սա է պրոբլեմը։ Մեր խնդիրն այն է, որ մենք ստեղծել ենք միայն մեզ համար հասկանալի բառապաշար, խորհրդարանում պատասխանելով Սյունիքի ճանապարհահատվածների, Կովսականի, Սանասարի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին»,- ԱԺ-ում հայտարարեց վարչապետ Փաշինյանը՝ պատասխանելով ընդդիմադիր պատգամավոր Աննա Գրիգորյանի հարցին: «Ասում եք՝ ստեղծել ենք մե՛զ համար ընդունելի բառապաշար։ Բա հո Էյվազլի չէինք ասելու», - Փաշինյանի ելույթին արձագանքեց Գրիգորյանը: Վերջինը ևս մեկ հարց ուղղեց՝ Ադրբեջանի հետ Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհի շուրջ ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածությունների մասին։ «Մեր գյուղերը շրջափակման մեջ չեն հայտնվել և չեն հայտնվելու։ Կա՞ն արդյոք ռիսկեր։ Այո, կան ռիսկեր, և Հայաստանի կառավարությունն այդ ռիսկերը կառավարելու համար ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ միջոցները», - նշեց Փաշինյանը: |