Ինչով կավարտվի պատերազմն՝ ըստ Լավրովի
«Ուկրաինայում հակամարտությունը կավարտվի պայմանագրով, սակայն դրա պարամետրերը որոշվելու են ռազմական գործողությունների այն փուլով, որի ընթացքում այն ​​կկնքվի»,- այս մասին «Առաջին ալիք»-ի եթերում հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
Նա նշել է, որ կապ կա տեղում իրավիճակի և ուկրաինական կողմի հետ հիպոթետիկ խաղաղ կարգավորման ուրվագծերի միջև։
«Ինչ վերաբերում է գետնի վրա տիրող իրավիճակի և հիպոթետիկ կամ, ասենք, վերջնական խաղաղ կարգավորման ուրվագծերի կապին, իհարկե, նման կապ կա։ Եվ ինչպես մենք, ի սկզբանե, շեշտել ենք այն հայտարարության մեջ, որ Պուտինը հայտարարել է այս հատուկ գործողության մասին, մենք, իհարկե, առաջին հերթին ցանկանում ենք, որ ուկրաինացի ժողովուրդը կարողանա ինքնուրույն որոշել, թե ինչպես ապրել հետագայում»,- ասել է Լավրովը։