Գերմանիայի հավաքականն Անգլիայի հետ կխաղա կանանց հավաքականի համազգեստով
Գերմանիայի հավաքականն Ազգերի լիգայի Անգլիայի դեմ խաղում հանդես կգա կանանց ազգային հավաքականի տեսքով։ Այս մասին հայտնում է Գերմանիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան (DFB) իր պաշտոնական կայքում։
Այսպիսով, Գերմանիայի տղամարդկանց հավաքականը ցանկանում է աջակցել կանանց հավաքականին հուլիսի 6-ին մեկնարկող Եվրոպայի առաջնության մեկնարկից առաջ։
Ազգերի լիգայի երկրորդ տուրի Գերմանիա-Անգլիա հանդիպումը կանցկացվի Մյունխենում՝ «Ալիանց Արենա» մարզադաշտում։ Հանդիպումը կկայանա այսօր՝ հունիսի 7-ին։ Մեկնարկային սուլիչը կհնչի Մոսկվայի ժամանակով 21:45-ին: Հանդիպումը կսպասարկի Իսպանիայի մրցավարական թիմը՝ Կառլոս Դել Սերոյի գլխավորությամբ։
Անգլիան առանց միավորների եզրափակում է Ազգերի լիգայի 3-րդ խմբի մրցաշարային աղյուսակը: Գերմանիան մեկ միավորով երկրորդ տեղում է։ Խմբի առաջատարը Հունգարիայի հավաքականն է, որն ունի երեք գնդակ։ Իտալիան մեկ միավորով երրորդ տեղում է։