Լայնածավալ բողոքի ցույցեր Չինաստանում, գործի են դրվել տանկեր
![]() 1873 Հինգշաբթի, 21 հուլիսի, 2022 թ., 23:06 Հենան նահանգի փողոցներում զրահապատ տանկեր են հանվել բողոքի համատարած ցույցերի պատճառով: Ցուցարարները բանկային ավանդատուներն են, ովքեր պահանջում են ապաարգելափակել իրենց բանկային խնայողությունները: Նահանգում վերջին մի քանի շաբաթների ընթացքում բախումներ են տեղի ունեցել ոստիկանության և ավանդատուների միջև, վերջիններս հայտարարել են, որ այս տարվա ապրիլից իրենց թույլ չեն տվել բանկերից իրենց խնայողությունները հանել: Համացանցում հայտնվել են տեսանյութեր, որտեղ երևում է, որ Չինաստանի ժողովրդական ազատագրական բանակի տանկերը տեղակայվել են փողոցներում՝ կարգուկանոնը վերականգնելու համար: Նշենք, որ գավառում տեղի են ունենում բանկային ավանդատուների բողոքի լայնածավալ ցույցեր՝ ընդդեմ միջոցների սառեցման։ Միջադեպը տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ Չինաստանի Բանկի Հենանի մասնաճյուղը հայտարարել է, որ իրենց մասնաճյուղում ավանդատուների խնայողությունները «ներդրումային ապրանքներ» են և չեն կարող հանվել: |
Ապրիլի 24-ին կկազմակերպվի այցելուների անվճար փոխադրում Ծիծեռնակաբերդ
18200:42
Ամերիկյան երրորդ ավիակիրը կարող է ժամանել Մերձավոր Արևելք
22300:39
Թիվ 60 երթուղու ավտոբուսի վարորդը բռնության է ենթարկվել ուղևորի հարազատների կողմից
Թրամփը փորձել է մուտք ստանալ միջուկային կոդերին
32200:20
«Գործում է «ով առաջինը «վրա է քշում», նա ստանում է առավելություն» տրամաբանությունը»․ Վահե Հովհաննիսյան