«Չի կարելի պետական պարտքը դարձնել կատակի, մատների արանքով նայելու առարկա»․ Թադևոս Ավետիսյան
![]() 1046 Ուրբաթ, 09 դեկտեմբերի, 2022 թ., 12:54 «Հայաստանի պետական պարտքն այս իշխանության օրոք ավելանում է շատ բարձր տեմպերով․ 2018 թվականից մինչև հիմա 40 տոկոսից ավել ավելացել է պետական պարտքը: Քիչ երկրներ կգտնեք, որ տարեկան 10 տոկոսով պետական պարտք է ավելանում։ Սա վտանգավոր է, բայց օբեյկտիվ լինելով ասենք՝ նաև կառավարելի է։ Բայց չի կարելի պետական պարտքը այդպես նսեմացնել, օրինակներով դարձնել կատակի, մատների արանքով նայելու առարկա, չի կարելի, որովհետև դա վերաբերվում է մեր ապագա սերնդի զարգացմանը։ Չի կարելի ինչպես քովիդն էինք ձեռք առնում 2020 թվականի սկզբին, հետևանքները շատ լավ հիշում ենք բոլորս»,- այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը՝ անդրադառնալով Ասիական զարգացման բանկի հետ կնքված նոր վարկային համաձայնագրին, որով ՀՀ-ն 12 տարով 100 մլն դոլարի վարկ է վերցնում։ |