«Ադրբեջանը մոտ 200 հոգու բերել է Շուշի-Քարինտակ խաչմերուկ». Նաիրի Հոխիկյան
Լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ադրբեջանը մոտ 200 հոգու բերել է Շուշի-Քարինտակ խաչմերուկ ու անընդհատ տաք սնունդ ապահովելով՝ պահում է այնտեղ։
Ավելի քան 1000 հայեր արդեն երկրորդ օրը հայելային սկզբունքով շրջափակել են ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գրասենյակի շենքը և պահանջում են միջազգային հանրությունից կոնկրետ գործողություններ։
Բոլորս պետք է լինենք նստացույցի մասնակիցների կողքին և միաժամանակ շրջափակենք նաև Ադրբեջանի սադրանքի հիմնական հովանավոր Մեծ Բրիտանիայի դեսպանության շենքը։ Խնդրում եմ, ոտքի կանգնեք ու գործողություններով կանգնեք մեր հայրենակիցների կողքին»։