Մոսկվան Բաքվից բացի «այլ ձեռքեր է տեսնում» Լաչինի ճգնաժամում
Նոր հասարակության ինստիտուտի տնօրեն Վասիլի Կոլտաշովը պատմել է, թե ինչպես է Մոսկվան տեսնում Լաչինի միջանցքը փակելու խնդիրը։
«Ռուսարմինֆո»-ի եթերում նա նշել է, որ Մոսկվայում փակված միջանցքի խնդիրը դիտարկում են նաև որպես Լոնդոնի և Վաշինգթոնի ցանկություն՝ ստեղծելու խնդիրների մի հանգույց, որը Ռուսաստանի ուշադրությունը կփոխի դեպի Հարավային Կովկաս։
«Օր Նվեր Մնացականյանի հետ» հաղորդաշարի շրջանակներում Կոլտաշովը մեկնաբանել է նաև Ադրբեջանի արտգործնախարարի այն հայտարարությունը, թե Բաքուն դեմ է Ռուսաստանի առաջարկին՝ Ղարաբաղի կարգավիճակի որոշման հարցը հետաձգել ապագայի համար։