«Սեդա Սաֆարյանն իր ընտրվելուց հետո 30 օրվա ընթացքում պետք է դադարեցներ այդ կարգավիճակը». Արծվիկ Մինասյան
![]() 780 Չորեքշաբթի, 22 մարտի, 2023 թ., 11:36 «Սահմանադական դատարանի դատավորը իրավունք չունի զբաղվել ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: Սեդա Սաֆարյանը ԱԺ-ի կողմից 2022-ի սեպտեմբերի 15-ին ընտրվելով ՍԴ դատավոր և լինելով անհատ ձեռնարկատեր, պահպանել է իր այս կարգավիճակը մինչև 2023-ի հունվարի 27-ը, մինչդեռ նա իր ընտրվելուց հետո 30 օրվա ընթացքում պետք է դադարեցներ այս կարգավիճակը, այն է՝ պետական հաշվառումից պետք է դուրս գար»,-Ազգային ժողովում ՍԴ դատավոր Սեդա Սաֆարյանի լիզորությունները դադրեցնելու նախագծի վերաբերյալ իր ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը: |