«Պարտադիր է բոլորի ներկայությունը»․ մարզադպրոցի մարզչի գրառումը՝ ծնողական խմբում
Հինգշաբթի, 14 սեպտեմբերի, 2023 թ., 15:42
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է տարածել՝ հայտնելով հետևյալը. «Սեպտեմբերի 12-ին Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում տեղի ունեցած քարոզչական միջոցառմանը կազմակերպված կերպով մասնակցել են Երևանի «Քանաքեռ-Զեյթունի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի սաները։
Մարզադպրոցի մարզիչը 34 մասնակից ունեցող ծնողական սոցցանցային խմբում տարածել է միջոցառման մասնակցության հայտարարությունը՝ նշելով, որ «ցանկալի ու պարտադիր է բոլորի ներկայությունը», իսկ միջոցառումից ժամեր առաջ ծնողներին ևս մեկ անգամ հիշեցում է ուղարկվել երեխաների միջոցառման մասնակցության մասով։ Կից ներկայացվում է նամակագրությունը։
Ուշագրավ է, որ մարզադպրոցի ֆեյսբուքյան էջում բազմաթիվ են Քաղաքացիական պայմանագրի և Տիգրան Ավինյանի քարոզչական նյութերը՝ https://www.facebook.com/profile.php?id=100014323969227
Դեպքը ոչ միայն վարչական լծակների չարաշահում է, այլ նաև երեխաների քաղաքական մասնակցության ամենակարևոր՝ կամավորության սկզբունքի կոպտագույն խախտում։
Քարոզչական միջոցառումը՝ https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=803200634917797»: