Իսրայելը դադարեցրել է Բեյրութի հրթիռակոծությունը
Վերջին անգամ Իսրայելի պաշտպանության բանակի ինքնաթիռները Բեյրութում թիրախներ են խոցել երեք օր առաջ, երբ փորձ է արվել սպանել «Հեզբոլլահ»-ի պաշտպանության նախարար Հասան Նասրալլայի փեսային՝ Վաֆիկ Սաֆային։
Kan-11 հեռուստաալիքը հոկտեմբերի 13-ի երեկոյան իր լրահոսում հայտնել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը դադարեցրել է օդային հարվածները Բեյրութի ուղղությամբ՝ երկրի քաղաքական ղեկավարության խնդրանքով։
Մեկնաբանելով այս զեկույցը՝ Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղարությունը հայտնել է, որ ՑԱՀԱԼ-ը գործում է բոլոր նպատակներին հասնելու համար և քաղաքական ղեկավարության ցուցումներին համապատասխան, և որ իրենք չեն մեկնաբանում Իսրայելի պաշտպանության բանակի և քաղաքական ղեկավարության միջև երկխոսությունը: