Ռուսաստանում գնացքներ են բախվել
Դեկտեմբերի 22-ի առավոտյան Տրանսբայկալյան երկաթուղում բախվել են ածուխ տեղափոխող երկու բեռնատար գնացքներ։ Արդյունքում 26 վագոն դուրս է եկել ռելսերից։ Տուժածներ չկան, շրջակա միջավայրին սպառնացող վտանգ չկա, հաղորդում է Արևելյան Սիբիրի տրանսպորտային դատախազությունը։
Գերատեսչության տվյալներով՝ գնացքներից մեկի վագոնները սկսել են ընկնել, իսկ հետո այն բախվել է հանդիպակաց եկող լոկոմոտիվին։ Զաբայկալսկի երկաթուղին պարզաբանել է, որ պատճառը «անիվների զույգի առանցքի կոտրվածքն է»։
Սկզբում հաղորդվում էր, որ 42 վագոն դուրս է եկել ռելսերից՝ 35-ն առաջին գնացքից, 7-ը՝ երկրորդից։ Կոնտակտային ցանցում խափանման պատճառով երթևեկությունը փակվել է երկու ուղղություններով։ Դեպքի վայր է ժամանել վերականգնման գնացք։ Հետևանքների վերացման համար ներգրավվել են 40 երկաթուղայիններ և մարզային արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցներ։