Պակիստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստ է պահանջել
Պակիստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստ է խնդրել՝ Հնդկաստանի հետ լարվածության աճի հետ կապված։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Անվտանգության խորհրդում դիվանագիտական աղբյուրը։
«Ամսաթիվը դեռևս հստակ չէ»,- նշել է գործակալության աղբյուրը՝ պատասխանելով հակամարտության սրման ֆոնին Իսլամաբադի հետագա գործողությունների մասին հարցին։
Հնդկաստանի և Պակիստանի միջև լարվածությունը սրվել է ապրիլի 22-ին՝ Հնդկաստանի Պահալգամ քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումից հետո, որի հետևանքով զոհվել էր 26 մարդ։ Նյու Դելին Իսլամաբադին մեղադրել էր հարձակմանը մասնակցության մեջ։