«Արաղչին Պուտինի հետ հանդիպմանը եկել է առանց նամակի». Պեսկով
Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը եկել է առանց նամակի, հայտարարել է Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
Ավելի վաղ Reuters-ը գրել էր, որ Արաղչին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին է փոխանցելու Գերագույն հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեիի նամակը, որում նա աջակցություն է խնդրում:
«Իհարկե, նա, հավանաբար, Պուտինին փոխանցելու բան կունենա թե՛ Գերագույն առաջնորդից, թե՛ Իրանի նախագահից, բայց նամակ, որպես այդպիսին, նրա ձեռքին չկար»,- հանդիպումից առաջ, լրագրողների հետ զրույցում, ասել է Պեսկովը: