Իրանի հարձակումներից հետո Քաթարը նամակ է ուղարկել ՄԱԿ-ին
Քաթարը նամակ է ուղարկել ՄԱԿ-ին՝ մեղադրելով Իրանին՝ իր ինքնիշխանությունը խախտելու մեջ: Այս մասին հայտարարել է Քաթարի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Քաթարը նամակ է ուղարկել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին, ՄԱԿ-ում Գայանայի մշտական ներկայացուցչին և ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նախագահին: Քաթարը տեղեկացրել է նրանց տարածաշրջանում իրավիճակի ծայրահեղ վտանգավոր սրացման մասին, որը Քաթարի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության կոպիտ խախտում է և ուղղակի սպառնալիք է տարածաշրջանային խաղաղության և անվտանգության համար», - ասվում է նախարարության կողմից Х-ի էջում տեղադրված հայտարարության մեջ։
Քաթարը նաև շեշտել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի կողմից Կանոնադրությամբ ստանձնած իր պարտականությունները կատարելու անհրաժեշտությունը՝ վերահաստատելով Մերձավոր Արևելքում անհապաղ և համապարփակ հրադադարի հաստատման համար անհապաղ քայլեր ձեռնարկելու կարևորությունը՝ տարածաշրջանում վտանգավոր սրացումը կանխելու համար։