Ուկրաինական և ամերիկյան պատվիրակությունները շարունակում են բանակցություններն առանց Զելենսկու
Ուկրաինական և ամերիկյան պատվիրակությունները շարունակում են բանակցությունները Բեռլինում՝ առանց Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու մասնակցության, RBC-Ukraine-ին հայտնել է տեղեկացված աղբյուրը։
Աղբյուրն ընդգծել է, որ բանակցություններին մասնակցում է նաև Ուկրաինայի ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը։ Սակայն, ըստ աղբյուրի, բանակցությունները տեղի են ունենում առանց Ուկրաինայի առաջնորդի։
Միևնույն ժամանակ, Reuters-ը, հղում անելով անանուն ամերիկացի պաշտոնյայի, հաղորդում է, որ ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչները Բեռլինում ռուս-ուկրաինական պատերազմի կարգավորմանը նվիրված հանդիպման ժամանակ «կոնսենսուսի» են հասել մի շարք հարցերի շուրջ։