Իլոն Մասկը դարձել է առաջին մարդը, որի կարողությունը գերազանցել է 700 միլիարդ դոլարը
Իլոն Մասկը դարձել է պատմության մեջ առաջին մարդը, որի կարողությունը գերազանցել է 700 միլիարդ դոլարը. հաղորդում է Forbes-ը: Tesla-ի և SpaceX-ի հիմնադրի կարողությունն աճել է այն բանից հետո, երբ Դելավերի Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Մասկի Tesla-ի բաժնետոմսերի օպցիոնների մրցանակները, որոնք այժմ գնահատվում են 139 միլիարդ դոլար:
Դելավերի նահանգային դատարանը նախկինում՝ 2024 թվականի հունվարին, որոշել էր, որ այժմ 139 միլիարդ դոլար արժողությամբ օպցիոնների շնորհման հիմքում ընկած գործընթացը արդար չէր բաժնետերերի համար։ Այդպիսով, Մասկի կարողությունն այժմ գնահատվում է 749 միլիարդ դոլար: