Շվեդիայում չեն կարողացել կալանավորել 12-ամյա վարձու մարդասպանին տեղական օրենքների պատճառով
Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում մեքենայի վրա կրակոցներ արձակելուց հետո բերման է ենթարկվել դեռահաս մարդասպան, հաղորդում է The Daily Star-ը։
Քննիչների տվյալներով՝ 12-ամյա մարդասպանը պետք է սպաներ կոնկրետ անձի 250,000 կրոնով, բայց սխալ է թույլ տվել և կրակել է ուրիշի վրա։ Զոհը 21-ամյա տղամարդ էր։ Նրան գտել են հրազենային վերքով իր մեքենայում՝ քաղաքի փողոցներից մեկում։
Ոստիկանությունը պարզել է, որ կասկածյալը Մալմյո էր մեկնել հատուկ հանցագործությունը կատարելու համար, և, հավանաբար, սա առաջին դեպքը չէ, երբ նա նմանատիպ «հրամաններ» է ստացել։ Տղան, որը համարվում է երկրի պատմության մեջ հրազենի կիրառմամբ սպանություն կատարած ամենաերիտասարդ կասկածյալը, ձերբակալվել է երեքշաբթի օրը, բայց նրա տարիքի պատճառով նրան չեն կարողացել կալանավորվել՝ համաձայն երկրի օրենքների։