«Ռուսական բանակի օրական կորուստները կազմում են 1000-1100 զինվոր». Ալեքսանդր Սիրսկի
Ռուսաստանը ռազմաճակատում վեց անգամ ավելի շատ զինվոր է կորցնում, քան Ուկրաինան։ Ռուսական բանակի օրական կորուստները ռազմաճակատում կազմում են 1000-1100 զինվոր, հայտարարել է Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար Ալեքսանդր Սիրսկին։
«Ռուսաստանը նախատեսում էր այս տարի ձևավորել 14 նոր դիվիզիա։ Ձևավորվել է միայն յոթը. երկու ծովային դիվիզիաները բաղկացած են միայն մեկ գնդից։ Մնացած յոթ բրիգադների ձևավորումը հետաձգվել է մինչև հաջորդ տարի», - նշել է Սիրսկին։
Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը ստիպված է անձնակազմ վերցնել այդ դիվիզիաներից և դրանք ձևավորել մարտական ​​ստորաբաժանումների, ինչը հաստատում է Մոսկվայի խնդիրները զինվորների հավաքագրման հարցում։
«Դրան նպաստում է մեր զորքերի արդյունավետությունը։ Վերջին տվյալները ցույց են տալիս, որ թշնամու օրական կորուստները միջինում կազմում են 1000-1100 մարդ», - հայտարարել է Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարը։
«Այս տարբերությունը հատկապես զոհվածների թվի առումով է։ Սա ամբողջ զինված ուժերի ընդհանուր թիվն է»,- ընդգծել է Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարը։