Առաջին անգամ Նյու Յորքի քաղաքապետը երդվել է Ղուրանի վրա
Նոր տարվա նախօրեին Նյու Յորքի ընտրված քաղաքապետ Զոհրան Մամդանին պաշտոնապես երդվել է Ղուրանի վրա։ Սա քաղաքի պատմության մեջ առաջին նման իրադարձությունն է:
Երդմնակալության արարողությունը տեղի է ունեցել Մանհեթենի քաղաքապետարանի մետրոյի կայարանում, որը փակվել է։ Կայարանը համարվում է Նյու Յորքի մետրոյի համակարգի ամենահներից մեկը և հայտնի է իր կամարակապ առաստաղներով։ Արարողության ընթացքում Մամդանին կարճ ելույթ է ունեցել, շնորհակալություն հայտնել ներկաներին և հայտարարել Մայք Ֆլինի՝ Քաղաքային տրանսպորտի դեպարտամենտի նոր հանձնակատար նշանակման մասին։ Մամդանին երդում տալու համար օգտագործել է Ղուրանը։ Նախկինում Նյու Յորքի քաղաքապետերի մեծ մասը երդվում էր Աստվածաշնչի վրա, չնայած ընթացակարգն ինքնին չի պահանջում կրոնական տեքստի օգտագործում։
Քաղաքապետարանում նախատեսվում է ևս մեկ հանրային երդմնակալության արարողություն։ Իրականում, Մամդանին ընտրել է Ղուրանի երեք օրինակ. մեկը պատկանում էր իր պապին, երկրորդը՝ 18-րդ դարի վերջի կամ 19-րդ դարի սկզբի գրպանի հրատարակություն՝ Աֆրոամերիկյան մշակույթի հետազոտությունների կենտրոնի հավաքածուում, իսկ երրորդը՝ ընտանեկան մասունք, որը կապված էր իր տատիկի և պապիկի հետ։