ԱՄՆ «Գրին քարտի» վիճակախաղի մասնակիցների թիվը կրկնապատկվել է տասը տարվա ընթացքում
ԱՄՆ «Գրին քարտի» վիճակախաղի հայտերի թիվը վերջին 10 տարվա ընթացքում կրկնապատկվել է, պարզել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը՝ վերլուծելով հրապարակայնորեն հասանելի տվյալները։
2015 թվականի ֆինանսական տարում վիճակախաղում գրանցված մասնակիցների թիվը կազմել է մոտ 9,4 միլիոն, իսկ մինչև 2025 թվականը այդ թիվը հասել է գրեթե 21 միլիոնի։
Հաղթողների թիվը փոքր-ինչ փոխվել է. 2015 թվականին վիճակախաղում հաղթել է 131,060 մարդ, մինչդեռ 10 տարի անց՝ 125,514 մարդ։
Դեկտեմբերին ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարար Քրիստի Նոեմը հայտարարեց «Գրին քարտի» վիճակախաղի ծրագրի կասեցման մասին, այն բանից հետո, երբ Բրաունի համալսարանի կրակոցների կասկածյալը մուտք գործեց երկիր դրա միջոցով։