Իրանի դիվանագիտական ​​ոստիկանության շենքն ավերվել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ռմբակոծությունների հետևանքով
Թեհրանում դիվանագիտական ​​ոստիկանության շենքն ավերվել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ռմբակոծությունների հետևանքով, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը։
Շահիդ Մոթահարի և Թուրքմենստան փողոցների խաչմերուկում գտնվող շենքը վերածվել է ոլորված մետաղական կոնստրուկցիաների և փլատակների կույտերի։
Դեսպանատան անվտանգության բաժնին հարակից շենքերը նույնպես վնասվել են, որոնցից մի քանիսը փլուզվել են կամ վնասվել են ճակատային մասերը, օրինակ՝ «Դեյ» խորտկարան-բարը։ Դեսպանատան տարածքում մնում է վնասված մեքենա, իսկ ոստիկանական մեքենան թաղված է փլատակների տակ՝ դիվանագիտական ​​ոստիկանության տարածքում։ Սակայն երկու փողոցների խաչմերուկում գտնվող ճանապարհը անվնաս է։ Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը նախկինում մեղադրել էր ԱՄՆ-ին և Իսրայելին դիվանագիտական ​​ոստիկանության շենքը թիրախավորելու մեջ՝ նշելով, որ նման գործողությունները դեսպանատներին անպաշտպան են թողնում։ Զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։