Իսպանիան համաձայնել է համագործակցել ԱՄՆ-ի հետ Թրամփի սպառնալիքներից հետո
Սպիտակ տան խոսնակ Քերոլին Լևիթը նշել է, որ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Իսպանիայի հետ առևտուրը դադարեցնելու սպառնալիքներից հետո Մադրիդը համաձայնել է համագործակցել ԱՄՆ-ի զինված ուժերի հետ Իրանի դեմ։
«Ինչ վերաբերում է Իսպանիային, կարծում եմ՝ նրանք բարձրաձայն և հստակ լսեցին նախագահի ուղերձը, և ինչպես ես հասկանում եմ, վերջին մի քանի ժամվա ընթացքում նրանք համաձայնել են համագործակցել ԱՄՆ-ի զինված ուժերի հետ»,- ասել է Լևիթը ճեպազրույցի ժամանակ։
Ավելի վաղ Թրամփը սպառնացել էր խզել առևտրային համաձայնագրերը Իսպանիայի հետ՝ Մադրիդի կողմից «Ռոտա» և «Մորոն» ռազմական բազաներն Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի գործողության համար հասանելի չդարձնելուց հետո։