«Հեզբոլլահը» հայտարարել է, որ Քուվեյթում չունի ռազմական ստորաբաժանումներ կամ գաղտնի բջիջներ
Շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպությունը հանձնառու է Քուվեյթի հետ հնարավոր ամենաջերմ հարաբերություններին և ձգտում է պահպանել կայունությունը Պարսից ծոցի պետությունում։ Այս մասին ասվում է նրա պաշտոնական աղբյուրի հայտարարության մեջ, որը տարածվել է X-ում։
«Հեզբոլլահը» բազմիցս և միանշանակ հայտարարել է, որ Քուվեյթում չունի գաղտնի բջիջներ կամ ռազմական կազմավորումներ, նշվում է հայտարարության մեջ։
Իր հայտարարության մեջ շիական կազմակերպությունը կտրականապես հերքում է Քուվեյթի Ներքին գործերի նախարարության մեղադրանքները Քուվեյթում դիվերսիոն բջիջների հետ կապերի մասին։ «Այս մեղադրանքները անհիմն են և կազմում են բացարձակապես անընդունելի հորինվածք», - ընդգծվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ Քուվեյթի Ներքին գործերի նախարարության խոսնակը հայտնել է, որ էմիրության անվտանգության ծառայություններին «հաջողվել է բացահայտել և ձերբակալել արգելված «Հեզբոլլահ» կազմակերպության հետ կապված ահաբեկչական խմբավորում»։ Հետաքննությունը պարզել է, որ խումբը փորձում էր «անկայունացնել իրավիճակը և քաղաքացիներին հավաքագրել դիվերսիաներին մասնակցելու համար»։ Ձերբակալվել են խմբին պատկանող 14 Քուվեյթի քաղաքացի և 2 Լիբանանի քաղաքացի։
Երեքշաբթի օրը Լիբանանի արտաքին գործերի նախարարությունը դատապարտեց «եղբայրական Քուվեյթի դեմ ահաբեկչական դավադրությունը և դրանում «Հեզբոլլահի» ներգրավվածությունը»։ Նախարարությունը հայտնեց Լիբանանի իշխանությունների պատրաստակամությունը համագործակցելու հետաքննությանը՝ մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու համար։