Իսրայել Կացն սպառնացել է Իրանին
Իսրայելը «տասնամյակներով» հետ կտանի Իրանը, եթե իրանական բանակը շարունակի ռմբակոծել իսրայելական քաղաքները, հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացն Արադում հրթիռային հարձակման վայր այցելության ժամանակ, որի հետևանքով տասնյակ մարդիկ են վիրավորվել։
Պաշտպանության նախարարը, մեղադրելով Թեհրանին Իսրայելում քաղաքացիական բնակչության կենտրոնները դիտավորյալ թիրախավորելու մեջ, հայտարարել է. «Եթե սա շարունակվի, մենք անպայման Իրանին այնպիսի ծանր հարված կհասցնենք, որ այն տասնամյակներով հետ կնահանջի»։
Կացը պնդել է, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը «դիտավորյալ ռմբակոծում է բնակեցված տարածքները»՝ Իսրայելի կառավարությանը պատերազմը դադարեցնելու համար ճնշում գործադրելու համար։ «Դա տեղի չի ունենա», - ասել է նա։
Միևնույն ժամանակ, Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Գիդեոն Սաարը, այցելելով Արադում հրթիռային հարձակման վայրը, հայտարարել է, որ Իրանի դեմ «Առյուծի մռնչյուն» գործողության սկզբից ի վեր իսրայելական զորքերի շրջանում իրանական հարձակումների հետևանքով զոհեր չեն եղել. «Իրանական կրակի բոլոր զոհերը, առանց բացառության, քաղաքացիական անձինք են»։ Այս պարզ փաստից կարելի է հասկանալ ռազմավարությունը։ Ռեժիմի ռազմավարությունն է՝ թիրախավորել քաղաքացիական անձանց՝ քաղաքացիական զոհերի թիվը մեծացնելու համար…»։