Չորեքշաբթի, 20 մայիսի, 2026 թ., 23:34
Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը լրագրողներին ասել է, որ Հայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին ընդամենը պոպուլիստական կարգախոս է, որն օգտագործվում է Բրյուսելում: Նույն մեթոդներն են կիրառվել Ուկրաինայի և Մոլդովայի դեմ:
«Հայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին, որը նրանք փորձում են գրավել Արևմտյան ճամբար, ընդամենը պոպուլիստական կարգախոս է», - լրագրողներին ասել է Գալուզինը Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի հարևան երկրների հետ փոխգործակցության հատուկ խմբի նիստից հետո:
Նրա խոսքով՝ նույն մեթոդներն են կիրառվել, «երբ 2013-2014 թվականներին Ուկրաինան քաշում էին դեպի Արևմուտք»: «Նույն մեթոդներն են այսօր կիրառվում Մոլդովայի դեմ: Եվ մենք տեսնում ենք, որ նույն այսպես կոչված մեթոդներն են այսօր կիրառվում Հայաստանի դեմ», - հավելել է Գալուզինը: