Գեորգի Գահարիան՝ Վրաստանի նոր վարչապետ
Վրաստանի խորհրդարանը վստահության քվե է հայտնել կառավարության նկատմամբ, որը ղեկավարում էր Ներքին գործերի նախկին նախարար Գեորգի Գախարիան․ հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Գահարիային աջակցել են 150 պատգամավորներից 98-ը: Այսպիսով, նրանք հաստատել են նոր վարչապետին, կաբինետի կազմը և կառավարության ծրագիրը։ Ընդդիմությունը չի մասնակցել քվեարկությանը:
Գահարիան երկրի արդեն հինգերորդ վարչապետն է 2012-ից հետո, երբ խորհրդարանական ընտրություններում հաղթել էր «Վրացական երազանք» իշխող կուսակցությունը:
Գահարիան ամենահեղինակավոր նախարարներից մեկն էր դարձել այն բանից հետո, երբ Թբիլիսիում հակառուսական գործողությունների ժամանակ հատուկջոկատայինների կողմից կոշտ միջոցներով ցույցը ցրելուց հետո ցուցարարներն սկսեցին պահանջել ՆԳՆ ղեկավարի պաշտոնից նրա հրաժարականը: