Մանվել Գրիգորյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանում, դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվել է Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու գործով դատական նիստը:
Դատավորը քիչ առաջ, իր որոշմամբ, մերժեց ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխելու պաշտպանների՝ վճռաբեկ բողոքի մասին միջնորդությունը։
Հիշեցնենք՝ Մանվել Գրիգորյանը կալանքի տակ է այս տարվա հունվարից, նա մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու և շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ: