Սիրիական ավիաբազայի ՀՕՊ համակարգերը հետ են մղել անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումը
Սիրիայի «Խմեյմիմ» ավիաբազայի ռուսական հակաօդային պաշտպանության համակարգերը հունվարի 19-ին հետ մղել են անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումը. զոհեր և տուժածներ չկան: Այս մասին լրագրողներին հաղորդել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից:
«2020-ի հունվարի 19-ի երեկոյան, «Խմեյմիմ» սիրիական ավիաբազայում, Ռուսաստանի հակաօդային պաշտպանության համակարգերի կողմից հայտնաբերվել են անօդաչու թռչող սարքեր, որոնք շարժվել են ռազմական օբյեկտի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ»,- ասված է ՌԴ պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության մեջ:
«Ռուսաստանի ռազմաօդային բազայիհակաօդային հրթիռային համակարգերի օգնությամբ անօդաչոուները ոչնչացվել են ավիաբազայից անվտանգ հեռավորության վրա: Զոհեր և նյութական վնասներ չկան»,- հավելել է ռազմական գերատեսչությունը: