Նորվեգիայի թագավորն ու թագուհին հայտնվել են կարանտինում
Նորվեգիայի թագավոր Հարալդ V-ը և թագուհի Սոնիան հայտնվել են կարանտինում՝ կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի պատճառով, հայտնել է TV2-ը:
Համաձայն հեռուստաալիքի՝ այս ամսվա սկզբին արքայական զույգը գտնվել է Հորդանանում: Կարանտինը կգործի այսօրվանից, զույգը վարակի ախտանիշներ չունի: Թագավորը կառավարության նիստն անցկացրել է տեսակապի միջոցով:
Բացի այդ, Նորվեգիայի կառավարության մի քանի նախարարներ նույնպես գտնվում են կարանտինում, այդ թվում՝ Նորվեգիայի ԱԳ նախարար Ինե Էրիքսեն Սերեյդեն։
Նորվեգիայում արդեն արձանագրվել է կորոնավիրուսի վարակի ավելի քան 620 դեպք՝ մահվան մեկ ելքով: Վարակման առաջին դեպքը հայտնաբերվել է փետրվարի վերջին: