#WhatsApp-ում #COVID_19-ի վերաբերյալ ԱՀԿ-ի տվյալներով չաթ-բոթ է հայտնվել․ #Gazeta
WhatsApp մեսենջերում չաթ-բոթ է մշակվել, որն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տեղեկատվությունն է տրամադրում COVID-19 կորոնավիրուսի վերաբերյալ, հայտնում է Facebook ընկերության կայքը, գրում է Gazeta-ն։
Չաթ-բոթը կոչվում է WHO Health Alert։ Այն տեղեկատվություն կտրամադրի կորոնավիրուսի կանխարգելման միջոցների վերաբերյալ, ինչպես նաև խորհուրդներ կտա ուղևորությունների հետ կապված։ Բացի այդ, կհերքվեն կամ կհաստատվեն կորոնավիրուսի մասին շրջանառվող լուրերը։ Ծառայությունն անվճար հիմունքներով է տրամադրվում։ Նշվում է, որ դրանից օգտվելու համար պետք է «Hi» բառն ուղարկել ԱՀԿ-ին պատկանող +41-79-893-1892 հեռախոսահամարին։