«Վրաստանը գտնվում է լայնածավալ համաճարակի շեմին». Գամկրելիձե
Վրաստանը գտնվում է լայնածավալ համաճարակի շեմին, այս մասին հայտնել է երկրի Հիվանդությունների վերահսկման և հանրային առողջության ազգային կենտրոնի ղեկավար Ամրիան Գամկրելիձեն:
«Երկիրն արտակարգ դրության մեջ է՝ լայնածավալ համաճարակի շեմին: Դա կարող է վերածվել նույնպիսի անվերահսկելի իրավիճակի, ինչպիսին որ այժմ Իտալիայում է, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում: Այնինչ այս երկրները տնտեսապես և առողջապահական համակարգի առումով շատ ավելի ուժեղ են, քան Վրաստանը: Մենք ռեալ վտանգի առջև ենք»,- ասել է նա:
Ըստ նրա՝ 3 վարակակրի վարակման աղբյուրը չի հաջողվել պարզել, ինչը վկայում է, որ Վրաստանում կորոնավիրուսի անվերահսկելի տարածման վտանգը շատ մեծ է: