«Հակակոռուպցիոն գործերի քննության ընթացքից ես գոհ չեմ». Փաշինյան
![]() 326 Երկուշաբթի, 06 ապրիլի, 2020 թ., 21:00 «ԲԴԽ նախագահը, ԱԱԾ պետը, ՔԾ պետը, Ոստիկանապետը ձեր կողմից նշանակված մարդիկ են, ասեք, դեռ ինչքան պիտի ժողովուրդն սպասի, որ նախկինների միլիարդավոր դոլարների թալանը վերադարձվի ժողովրդին»,- Փաշինյանին հարց ուղղեց օգտատերերից մեկը: «Հակակոռուպցիոն գործերի քննության ընթացքից ես գոհ չեմ: Վերջերս տվել եմ կոնկրոտ հանձնարարականներ, որպեսզի հակակոռուպցիոն մարմինների գործունեությունն էականորեն ավելանա: Մենք փորձում ենք դուրս բերել պատճառները՝ ինչու այդ գործերը բավարար արդյունավետությամբ առաջ չեն ընթանում: Եթե այդ արդյունավետությունը չբարձրանա, այլ կարգի գործունեություն պետք է իրականացնենք: Բռնագանձվելիք գումարների մասին ասեմ, որ խնդիրը միայն բռնագանձված և բռնագանձվելիք գումարները չեն: 2018 թվականից ի վեր մինչև այս պահի դրությունը ՀՀ բյուջեի եկամուտներն ավելացել են 1 միլիարդ հարյուր միլիոն դոլարով: Դա՝ ի կատարումն իմ նախահեղափոխական խոստման, որ հեղափոխությունից հետո 1-2 տարում բյուջեի եկամուտները պետք է ավելանան: Բա էդ 1 միլիարդ 100 միլիոնը որտեղի՞ց եկավ՝ դա ստվերի, մենաշնորհի, կոռուպցիայի դեմ պայքարն է: |