Շաբաթ, 16 մայիսի, 2020 թ., 11:25
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4․347 մլն դեպք, մահացել է 297 հազար մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով (Johns Hopkins CSSE)՝ աշխարհում վարակվածների թիվը գերազանցել է 4․543 մլն-ը, մահացել է 307 հազար մարդ, գրում է РБК-ն։
Հաստատված դեպքերի թվով առաջատարը, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, շարունակում է մնալ Միացյալ Նահանգները՝ 1.44 մլն մարդ: Երկրորդ տեղում Ռուսաստանն է՝ (262.8 հազար), Մեծ Բրիտանիան՝ 3-րդ տեղում է (238 հազար), Իսպանիան՝ 4-րդ (230 հազար), Իտալիան՝ 5-րդ (223.8 հազար)։