Աշխարհում կորոնավիրուսի դեպքերը մեկ օրում ավելացել են 90 հազարով
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 5 307 298 դեպք, մահացել է 342 070 մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով (Johns Hopkins CSSE)՝ աշխարհում վարակվածների թիվը կազմում է 5 498 849 մարդ, մահացել է 346 269 հիվանդ, ապաքինվել՝ 2 368 016-ը։
Կորոնավիրուսով վարակվածների ամենամեծ թիվը գրանցվել է Միացյալ Նահանգներում՝ 1 662 768, որին հաջորդում են Բրազիլիան (374 898), Ռուսաստանը (353 427), Մեծ Բրիտանիան (262 547), Իսպանիան (235 400), Իտալիան (230 158), Ֆրանսիան (183 067) և Գերմանիան (180 600):