Մոսկվան բոլոր ներքին ու արտաքին խաղացողներին Արցախի իրավիճակի հարցում զսպվածության կոչ է անում
Մոսկվան կոչ է անում բոլոր ներքին և արտաքին խաղացողներին առավելագույնս զսպվածություն ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի իրադրության կապակցությամբ: Այս մասին սեպտեմբերի 28-ին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն։
«Կոչ ենք անում բոլոր խաղացողներին՝ արտաքին և ներքին, առավելագույնս զսպվածություն ցուցաբերել, այդ թվում՝ հռետորաբանության առումով»,- ասել է դիվանագետը:
Ռուդենկոն նշել է, որ այժմ կարևոր է «հնարավորինս զգույշ լինել, անհապաղ հասնել հրադադարի և վերադառնալ բանակցությունների սեղանի շուրջ»: