«Առաջարկվում է սեպտեմբերի վերջին շաբաթ օրն ամրագրել որպես ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների օր»․ Ռուստամ Բաքոյան
![]() 1710 Երեքշաբթի, 12 հունվարի, 2021 թ., 00:10 ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց իմ հեղինակած «Տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու օրենսդրական նախաձեռնությանը: Նախագծով առաջարկվում է սեպտեմբերի վերջին շաբաթ օրն ամրագրել որպես Հայաստանի Հանրապետության ազգային փոքրամասնությունների օր»: |