By this addendum it is proposed to include the last Saturday of September in the list of RA holidays and remembrance days, marking it as the day of RA National Minorities
![]() 1713 Tuesday, 12 January, 2021, 00:10 The RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs gave a positive assessment to My draft on Making Addendum to the RA Law on Holidays and Remembrance Days of the Republic of Armenia. By this addendum it is proposed to include the last Saturday of September in the list of RA holidays and remembrance days, marking it as the day of RA National Minorities. |