««Հայաստան» դաշինքը սխալ մարտավարություն է ընտրել». Նաիրի Հոխիկյան
![]() 635 Չորեքշաբթի, 04 օգոստոսի, 2021 թ., 10:24 Լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «ՀՀ ԱԺ-ում տեղի ունեցող բախումները թեպետ սովորական երևույթ են աշխարհում ընդունված խորհրդարանական իրականության մեջ, բայց հաշվի առնելով հայաստանյան հետպատերազմյան լարված իրողությունը, «Հայաստան» դաշինքը, իմ կարծիքով, սխալ մարտավարություն է ընտրել։ Ընդդիմությունն առերևույթ որոշել է ընդօրինակել Նիկոլ Փաշինյանի պոպուլիստական քայլերը, բայց դա չի աշխատի, քանի որ Քոչարյանի քաղաքական թիմը չի կարող այնքան բնական խաղալ, ինչպես խաղում են ՔՊ-ականները։ Սեղաններին խփել, գոռգոռալ, խանգարել նիստերի ընթացքը, լարվածություն հրահրել։ Ես ձեր տեղը դա չէի անի, տղե՛րք։ Արատավորվում եք ժողովրդի աչքին։ Եթե ուզում եք հեղինակություն ունենալ, ցույց տվեք ձեր հայրենասիրությունը և քաղաքական հասունությունը, ոչ թե շոու սարքեք։ Հետևեք և տեսեք, թե ինչպես է վերաբերվում հանրությունը երկու օրվա խորհրդարանական հարայ-հրոցներին։ Ես ասեմ՝ շատ վատ, քանի որ տեսնում է պոպուլիստական դրսևորումներ։ Դա ձերը չի, միևնույն է, պարտվելու եք իշխանության էժանագին պուպուլիզմի առաջ։ Աղբյուրը` Նաիրի Հոխիկյան |