Կառավարությունն առաջարկում է Սեպտեմբերի 27-ը սահմանել որպես Արցախի ժողովրդի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի զոհերի հիշատակի օր
![]() 1007 Հինգշաբթի, 02 դեկտեմբերի, 2021 թ., 14:24 ՀՀ կառավարությունն առաջարկում է Սեպտեմբերի 27-ը սահմանել որպես Արցախի ժողովրդի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի զոհերի հիշատակի օր: Օրենքի նախագիծը ներառված էր կառավարության դեկտեմբերի 2-ի նիստի չզդեկուցվող հարցերի օրակարգում. չզեկուցվող հարցերի փաթեթն ընդունվեց նիստի մեկնարկին: Կառավարության նշված առաջարկը կուղարկվի Ազգային ժողով: |