Ռ. Քոչարյանի խոսքը Ռուսաստանին ուղղված մեսիջներ էր պարունակում. «Հրապարակ»
![]() 683 Ուրբաթ, 18 փետրվարի, 2022 թ., 09:30 «Հրապարակ»-ը գրում է. «Երեկ ասուլիսում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը թեպետ բացառեց, որ ակտիվանալու համար ընդդիմությունը սպասում է արտաքին ազդակների, սակայն նրա խոսքը Ռուսաստանին ուղղված մեսիջներ էր պարունակում: Նախ՝ քննադատեց Արևմուտքի՝ ՀՀ-ի նկատմամբ վարած քաղաքականությունը։ Ասաց, որ եվրոպական կառույցներն ու ԱՄՆ-ն արժեհամակարգը հետին պլան են մղել՝ առաջնային պլան մղելով աշխարհաքաղաքական հաշվարկները. «Արևմուտքը փորձում է երկակի ստանդարտներով Հայաստանին ինչ-որ կերպ հեռացնել Ռուսաստանից»։ Նախորդ անգամ խուսափել էր այս թեմայից, այս անգամ հստակ կողմ արտահայտվեց միութենական պետությանը. «Իմ նախագահության օրոք այդպիսի առաջարկ չի եղել, բայց հիմա նման գործընթացներին պետք է վերաբերվել շատ պրագմատիկ և շատ կոնկրետ հաշվարկով»: Սպասենք այս մեսիջների պատասխանին՝ հյուսիսից»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: