Զելենսկին զրկվել է КВН-ի 1999թ-ի կիսաեզրափակչի մասնակցի կոչումից
Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (ՈՒՀԱ, КВН) կենտրոնական խորհուրդը՝ Ալեքսանդր Մասլյակովի նախագահությամբ, որոշում է կայացրել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին զրկել 1999 թվականին Մոսկվայում կայացած մրցաշարի կիսաեզրափակչի մասնակցի կոչումից։ Ժյուրիի բոլոր գնահատականները, որոնք ստացել է «Կրիվոյ Ռոգի» թիմը Զելենսկու մասնակցության ժամանակ, նույնպես կչեղարկվեն։
Ինչպես պարզաբանել են КВН-ի ղեկավարությունը, այդ միջոցները ձեռնարկվել են ի պատասխան այն պատժամիջոցների, որոնք Ռուսաստանը սահմանել է Ուկրաինայի և նրա ռեժիմին աջակցող արևմտյան պետությունների դեմ։ Բացի Զելենսկիից, «Կրիվոյ ռոգ- ազգային հավաքական»-ի և «Կվարտալ-95» թիմերի մյուս անդամները նույնպես կզրկվեն կիսաեզրափակչի տիտղոսներից, և նրանց անհատական ​​հումորային վարկանիշը համապատասխանաբար կիջեցվի: Ներկայումս այս որոշումը բողոքարկելու մեխանիզմ չկա, քանի որ Ռուսաստանի՝ ՄԻԵԴ-ից դուրս գալուց հետո չկա որևէ մարմին, որն իրավունք կունենա չեղարկել ՈՒՀԱ-ի Կենտրոնական խորհրդի որոշումները։