«Փաշինյանը հայտարարեց, չէ՞, որ լինելու է միայն սահմանապահ ուժ, բանակ չենք ունենալու»․ Կարին Տոնոյան
«Պետական պաշտպանության 70 գույք հանված է վաճառքի, որոնց մեջ՝ նաև զորամասներ»,- այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «5165» շարժման առաջնորդ Կարին Տոնոյանը։
«Փաշինյանն ինչ ուզում՝ անում ա, ինքը հայտարարեց, չէ՞, որ լինելու է միայն սահմանապահ ուժ, բանակ չենք ունենալու։ Կա՞ որևէ հայ, որ պատկերացնում է իր գոյությունն առանց բանակի։ Հետո ինչպե՞ս ենք այդ զորամասերը կառուցելու․․․ Մենք մի անգամ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակ տեսել ենք սեփականաշնորհման աղետալի հետևանքները»,- նշեց նա։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 19-ին Կարին Տոնոյանը հայտարարել էր, որ «5165» շարժումը դադարեցնում է իր գործունեությունը և համախմբվում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող, նրան հեռացնելու, Արցախը փրկելու գաղափարի շուրջ: