Ռուսաստանի պատասխան սպառնալիքը՝ Բայդենի նախաձեռնությանը
ԱՄՆ-ի կողմից ռուս գործարարներից ակտիվների հնարավոր բռնագրավումը կարող է հանգեցնել պատասխան օրենսդրական միջոցների՝ «Վաշինգթոնի տարածաշրջանային կոմիտեի» հետ կապված անձանց նկատմամբ։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին ասել է Ռուսաստանի պետական ինքնիշխանության պաշտպանության Դաշնության խորհրդի հանձնաժողովի ղեկավար Անդրեյ Կլիմովը։
«Նման բաների վրա չենքկ արող աչք փակել. գործարարներն իրենք պետք է ամերիկացիներին քարշ տան դատարաններով»,- ասել է նա։ Խոսելով պատասխան միջոցների մասին օրենսդրության հնարավոր փոփոխությունների մասին՝ Կլիմովը բացատրել է. «Խոսքը քաղաքացիության մասին չէ»։
Դաշնային խորհրդի տնտեսական կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ Իվան Աբրամովի խոսքով, ռուս գործարարների ակտիվները բռնագրավելու՝ Վաշինգթոնի հնարավոր գործողությունները կօտարեն այլ երկրներին և ներդրողներին ԱՄՆ-ից և կնվազեցնեն միջազգային հաշվարկները դոլարով:
1312:21
«Սկի չի կարողանում սեփական մայրաքաղաքի անվտանգությունն ապահովել»․ Դանիել Իոաննիսյան
1712:12
«Ընդդիմությունը վերջին նիստերին չկար, կար հիստերիան, գոռգոռոցը, վիրավորանքը». Քրիստինե Վարդանյան
2711:54
««Ուժեղ Հայաստան»-ը դիմել է ՍԴ՝ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով»․ Մարիաննա Ղահրամանյան