«Նիկոլ Փաշինյանը քրեական գործ է պատվիրել Անժելա Թովմասյանի դեմ». Անդրանիկ Թևանյան
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր տպագիր մամուլը, «Հայելի» ակումբի ղեկավար Անժելա Թովմասյանի դեմ պատրաստվում են քրեական գործ հարուցել՝ «ազգային արժանապատվությունը հրապարակայնորեն նվաստացնելուն ուղղված գործողություններ կատարելու առթիվ»:
Թեմայի վերաբերյալ ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը. «Չզարմացա, երբ տեղեկացա, որ «Հայելի» ակումբի ղեկավար ու համանուն լրատվավերլուծական կայքի գլխավոր խմբագիր Անժելա Թովմասյանի դեմ Նիկոլ Փաշինյանը քրեական գործ է պատվիրել:
Չզարմացա, քանզի նրա եղբոր՝ դատավոր Հրայր Թովմասյանի դեմ արշավի շրջանակներում (Սահմանադրական դատարանը գրավելու նպատակով) Նիկոլը դիմել էր ճղճիմ քայլի: «Իրավապահներին» ուղարկել էր Թովմասյանի հոր տուն («կեղտ» գտնելու և հոգեբանական ճնշում կիառելու համար) և հարցաքննության էր կանչել նրա աղջիկներին: Հիմա այդ ճղճիմ քայլերը շարունակվում են ու թիրախում հայտնվել է Անժելա Թովմասյանը:
Փոքր, կոմպլեքսավորված ու մանր մարդը չպետք է մեծ պաշտոն զբաղեցնի: Ընդհանրապես ոչ մի պաշտոն չպետք է զբաղեցնի»: