Կանադան հայտարարել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների ընդլայնման մասին
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի մամուլի ծառայությունը երկուշաբթի օրը հայտարարություն է տարածել, որ Կանադան ընդլայնելու է ռուսական պատժամիջոցների ցուցակը ևս 23 անունով։
Հայտարարության մեջ ասվում է, որ երկրի իշխանությունները լրացուցիչ պատժամիջոցներ են սահմանում ռուսների դեմ, դրանք կանդրադառնան ՌԴ արդարադատության և անվտանգության համակարգի հետ կապեր ունեցող 23 անձանց։ Նշվում է, որ պատժամիջոցներ կկիրառվեն իրավապահների, դատախազների, դատավորների, քննիչների և բանտերի աշխատակիցների նկատմամբ, որոնք, ըստ Կանադայի ղեկավարության, ներգրավված են «ռուսական ընդդիմության առաջնորդների դեմ մարդու իրավունքների խախտումներում»։
Ցուցակը, որը ներառում է 23 անուն, հրապարակվել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարարության կայքում, սակայն պաշտոնները նշված չեն։